środa, 25 września 2013

Szmaciak gałęzisty.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Szmaciak_ga%C5%82%C4%99zisty 
Dzisiaj poszłam do lasu na trzygodzinny prawie spacer, oj nachodziłam się okropnie i to po takich miejscach gdzie w sumie dawno nie byłam. Nawet bym się o mały włos w rzeczce wykąpała ale niebezpieczeństwo jakoś udało się ominąć ale było nieciekawie bo buty mokre. Ludzi po lesie ogrom , każdy tam coś miał ja też troszkę nazbierałam - już zupa grzybowa na jutro ugotowana a resztę w zamrażalce pokrojone na drugi raz bo suszyć się mi tego nie chciało . Ale natrafiłam dzisiaj na grzyba , który jest pod ochroną i to dwa razy na takiego samego. Oczywiście nienaruszony pozostał w lesie chociaż korciło mnie by go zabrać i chociaż raz skosztować jak smakuje ale rozsądek przewyższył i pozostał w tym samym miejscu jeden i drugi gdzie rósł.W ciemnym lesie zwykłym aparatem źle się foty robi dlatego jakość jest niezbyt dobra.Miałam dzisiaj w lesie znowu nieciekawą przygodę w pewnym momencie  chciałam zrobić zdjęcie kolorowych liści ........wyciągam aparat , szukam okularów i wpadam w zdenerwowanie i panikę . Przecież jeszcze moment temu były bo robiłam zdjęcie muchomorowi , przecież daleko nie odeszłam . Z torby wszystko poszło na leśną ściółkę a okularów jak w torbie nie ma tak nie ma. Rozpoczęło się szukanie i chodzenie w koło , to zdenerwowanie wcale mi nie pomogło bo musiałam wziewy uruchomić bo astma ze zdenerwowania zaczęła strasznie dokuczać i potęgował się kaszel. Oparłam się po jakimś czasie o drzewo i zaczęłam się powoli godzić z ich utratą i nowym wydatkiem aż tu nagle coś mi błysło w oddali , promienie słonka chyba odbiły się w szkle no i znalazłam swoją zgubę - to trzeba mieć szczęście.


5 komentarzy:

 1. Obrazy z lasu zawsze dają dużo radości:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Mario, ten grzyb jest prześliczny.
  Fakt jest na czerwonej liście chronionej.
  I Ty mówisz, że zdjęcia są słabe?
  Są świetne.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczęście było podwójne. Znalazłaś pięknego szmaciaka i zagubione okulary. Szmaciak to trochę brzydka nazwa, nazwałbym go pozytywnie zakręconym. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdjęcia bardzo dobre.Ja przeżylam już trochę lat,ale nie miałam szczęscia to cudo spotkać.Bardzo pieknie to utrwalilaś.Twoj wnuczka może wziąśc na lekcję przyrody takie piekne zdjecia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie spotkałam takiego grzyba nigdy, albo nie był taki ładny i fotogeniczny jak Twój.
  A okulary na łańcuszku trzeba nosić żeby ich nie gubić.
  Piękne zdjęcia!
  Miłej niedzieli życzę:)))

  OdpowiedzUsuń