poniedziałek, 15 października 2012

Targowe starocie z Rybnika.Sporo czasu mnie tu nie było ale życie nieraz płata nam figle i niestety nie jest to zależne od nas. Dostałam zapalenia spojówek i musiałam ograniczyć komputer prawie do zera - dzisiaj już o wiele lepiej ale nie mogłam przepuścić w sobotę rybnickiego pleneru Worldwide Photo Walk   i pojechałam ze znajomymi by w nim uczestniczyć - pogodę mieliśmy okej , było sporo osób a połowa uczestników tego pleneru jeszcze pojechała do Bielska by tam uczestniczyć w spacerze po mieście.


Trasa dla mnie była znana przecież miasto to znam bardzo dobrze a jednym z punktów było targowisko . Zrobiliśmy sensację bo sporo ludzi z aparatami wkroczyło pomiędzy stragany i każdy pstrykał to co mu do oka wpadło a ludzie się  pytali co to robimy.........na co ......po co itd.a niektórzy się nawet bali że do urzędu skarbowego zdjęcia robimy . Miałam dosyć tłumaczenia i jak najszybciej wyszłam z tego labiryntu w bok gdzie właśnie w oko wpadły mi starocie. Zapomniałam o tym miejscu bo dawno tam nie byłam.........szybko tylko kilka fotek bo grupa plenerowa już tylko na nas czekała i ruszyliśmy dalej.
4 komentarze:

 1. O ludzie jakie to piękne. Marzę aby zobaczyć taki targ staroci.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Marysiu!Jak zwykle zrobilas bardzo dobre zdjecia.Rzeczy tam zgromadzone to raczej,nie tak bardzo stare auntentyczne z Slaska.Niektore bardzo dobre przedwojenne.Ale duzo wyrobow wspolczesnych -efekt wycieczek turystycznych naszych rodakow.Ale wszystkie bardzo dekoracyjne i wszystko by sie chcialo kupic i miec w swoim domu.Bardzo bym chciala sobie tam polazic i poogladac te cudenka.Pozdrawiam Ciebie serdecznie moja Mario.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja kiedyś chciałam zrobić fotki na bazarze warzywom, bo były takie piękne i dorodne.
  Byłam tylko jedna z aparatem, a straganiarze chcieli mnie pobić.
  No, nie wiem czego oni się tak boją, widocznie mają coś na sumieniu.
  Na nic zdały się tłumaczenia, że ja tylko te piękne warzywa chciałam uwiecznić na zdjęciach.
  W końcu ze strachu, że zabiorą mi aparat wyszłam i nigdy już nie pójdę na bazar robić zdjęć.
  Ludzie jacyś dziwni są!
  Starocie piękne!!!
  Pozdrawiam bardzo cieplutko:)))

  OdpowiedzUsuń